H a k k ı m d a

  • Sosyal Bilimler alanında eğitimimi tamamladıktan sonra gazeteciliğe 1989 yılında Günaydın Gazetesi’nde başladım. 1993-1997 yılları arasında Milliyet Gazetesi Haber Merkezi’nde çalıştım. 1997-2007 yılları arasında da Tempo Dergisi’nde siyasi ve toplumsal konularda yazılar yazıp röportajlar yaptım. TRT’de, siyaset ve toplumsal konuların ağırlıklı olduğu ‘Apolitik’, ‘Siyah Beyaz’, ‘Açık Açık’ ve ‘Yaşam Sohbetleri’ programlarının danışmanlıklarını yürüttüm.
    2005 – 2010 yılları arasında Hürriyet Gazetesi Kelebek ekinde 5 yıl süreyle köşe yazarlığı yaptım. 2007 / 2015 yıları arasında Posta Gazetesi’nde ‘Eğitimcinin Sayfası’ köşesinin editörlüğünü yaptım. 2009’da SKYTürk TV’de ‘Eğitim Platformu’ programının moderatörlüğünü üstlendim. 2012 yılında Habertürk Gazetesi ‘HTHayat’ sitesinde köşe yazılarım yayınlandı. 2007 – 2013 yılları arasında Bilfen Eğitim Kurumlarının Kurumsal İletişim bölümüne danışmanlık yaptım. Prof. Dr. Mücahit Öztürk ile birlikte ‘Boşanmış Ailelerde Çocuk’ (İş Bankası Kültür Yayınları) Prof. Dr. Atilla Büyükgebiz ile ‘Erken Ergenlik’ (İş Bankası Kültür Yayınları), Annelik Halleri (Selis Yayınları) ile Şu Çılgın Çocuklar (Marka Yayınları) kitaplarını yazdım.
    İnsan İsterse/Azmin Zaferi Öyküleri (Alfa Yayınları) kitaplarında yer alan ünlü ve başarılı kişilerin hayat öykülerini kaleme aldım. RE/MAX için ‘Gayrimenkulün Liderleri’ kitabının röportaj ve editörlüğünü yaptım. Farklı kurumların ve işadamlarının başarı kitaplarının içeriğini hazırladım, editörlüğünü yaptım. Birçok ilçe belediyesinde mesleğimle ilgili eğitim semineri verdim. 2008 yılından beri Türkiye’nin büyük holding ve şirketlerinin üst düzey yöneticilerine medya eğitimi verdim. Fitalkers ajansının medya iletişimi konuşmacısıyım. 2013 yılından itibaren RE/MAX Yıldız ofisinde Gayrimenkul Danışmanı olarak çalışıyorum. Türkiye’nin ilk Avrupa onaylı ‘LUXURY HOME/LÜKS KONUT’ uzmanı sertifikasına sahip 30 danışmanından biriyim. Sürekli sarı basın kartı sahibiyim. Aradığınız deneyim ve uzmanlıksa... 24 yıllık gazetecilik... 5 kitap , 6 televizyon programı... CEO'lara medya eğitimi... Sayısız panel, konferans, röportaj... Gayrimenkul üzerine Avrupa onaylı lüks konut uzmanlığı.. Standartlarla yetinmeyeler, lüks konutta çıtayı siz belirleyin. Lüks konut değerlemesi, pazarlaması ve satış süreci yönetimi için arayın...

    Nilüfer Kas | Lüks Konut Uzmanı